Back to Top
Witamy
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Witam wszystkich /Plus jak się zwracać do dominujących/

Witam wszystkich 1 tydzień 5 dni temu #1

• Napoleon
  • Napoleon Avatar
  • Junior
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 1
Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim za wasz wkład i dzielenie się doświadczeniami. Dopiero niedawno odkryłem że istnieją fora o tematyce BDSM. Późno ale zawsze. Tak jak napisałem na swoim profilu jestem dominującym mężczyzna który wie czego chce. Obecnie czytam posty na forum i bardzo mnie się podoba to że większość ludzi pisze z oddaniem i zaangażowaniem o swoim intymnym życiu. Tyle na wstępie.
Ps. Zastanawia mnie punkt w regulaminie ze mam zwracać się do domin na per Pani to znaczy ze wy drogie panie będziecie zwracał się do mnie per Pan czy jak to działa?
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 5 dni temu przez Napoleon.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): servant 67

Witam wszystkich 1 tydzień 5 dni temu #2

• moronek
  • moronek Avatar
  • Platinum
  • Otrzymane podziękowania: 76
  • Oklaski: 0
Witam cię Napoleonie,to działa w jedną stronę bo to forum Femdom,a nie meldom czy innej tematyce.

Mam nadzieje że rozwiałem wszelkie Twoje wątpliwości
Za tę wiadomość podziękował(a): hans4

Witam wszystkich 1 tydzień 4 dni temu #3

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 957
  • Oklaski: 101
Witamy.
Wymieniony przez Ciebie punkt dotyczy uleglych mężczyzn.

Witam wszystkich 1 tydzień 4 dni temu #4

• Napoleon
  • Napoleon Avatar
  • Junior
Zrozumiałem i Dziękuję.

Witam wszystkich 1 tydzień 2 dni temu #5

• jakub
  • jakub Avatar
  • Senior
  • Otrzymane podziękowania: 18
moronek napisał(a):
Witam cię Napoleonie,to działa w jedną stronę bo to forum Femdom,a nie meldom czy innej tematyce.

moronek nie wiem czy rozwiałeś wątpliwości Napoleona tym bardziej, że Pani LRC tym postem;
LadyRedCat79 napisał(a):
Witamy.
zdementowała Twoją informację, ale we mnie te wątpliwości zaszczepiłeś.
Bo przecież to forum oprócz femdom ma również inne działy łącznie właśnie z maledom.
Trochę tu czytałem, łącznie ze starą odsłoną forum i znam genezę powstania obecnego regulaminu. Ale teraz to co? I tu moje pytanie do Pani LRC. Czy dominujący mężczyzna do dominujących kobiet może zwracać się przez per ty?
A ulegli mężczyźni do dominujących muszą przez per Pan?
To na razie tyle.
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 2 dni temu przez jakub.

Witam wszystkich 1 tydzień 2 dni temu #6

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
jakub napisał(a):
moronek napisał(a):

moronek nie wiem czy rozwiałeś wątpliwości Napoleona tym bardziej, że Pani LRC tym postem;
LadyRedCat79 napisał(a):
Witamy.
zdementowała Twoją informację, ale we mnie te wątpliwości zaszczepiłeś.
Bo przecież to forum oprócz femdom ma również inne działy łącznie właśnie z maledom.
Trochę tu czytałem, łącznie ze starą odsłoną forum i znam genezę powstania obecnego regulaminu. Ale teraz to co? I tu moje pytanie do Pani LRC. Czy dominujący mężczyzna do dominujących kobiet może zwracać się przez per ty?
A ulegli mężczyźni do dominujących muszą przez per Pan?
To na razie tyle.
Tak,jest to głównie forum Femdom,inne działy sa tu na doczepke.
Bardzo chętnie gościmy tutaj kulturalnych Masterow,dla których Domina to po prostu dominująca koleżanka,a nie zboczona baba,która już nie jest kobietą i która nienawidzi facetów,ponieważ nie ma dobrego seksu;)Fajnych Panów,którzy wzbogacą forum-witamy z otwartymi ramionami;)
Jak wiadomo-ulegle kobiety również chętnie tutaj witamy-nieważne,hetero,bi czy les:)
Wszelkiej maści fetyszystow,których nie obchodzi dominacja czy uleganie,również witamy.
Transetki również sa tu miłe widziane.
Lesbijki,geje-super,zapraszamy:)
Nawet prostytutki-o ile nie będą udawać Domin,lecz wprost napiszą jaki jest ich fach.
Ale głównie jest to forum Femdom.
I tak-dominujący mężczyzna może pisać do Pań na Ty-jest bowiem naszym kolegą po pejczu.Ulegli faceci zaś mają zwracać się do Domin:"Pani".
To forum klimatyczne,nie wędkarskie:)
Ma swoje zasady.
Za tę wiadomość podziękował(a): servant 67, kot Maciej

Witam wszystkich 1 tydzień 2 dni temu #7

• jakub
  • jakub Avatar
  • Senior
Po co taki długi wykład, pytanie było, krótkie i konkretne.
A co do zasad to widocznie nie są takie jasne bo moronek, weteran tego miejsca się pogubił.

Witam wszystkich 1 tydzień 2 dni temu #8

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
jakub napisał(a):
Po co taki długi wykład, pytanie było, krótkie i konkretne.
A co do zasad to widocznie nie są takie jasne bo moronek, weteran tego miejsca się pogubił.
Żebyś dostał jasną i wyczerpującą odpowiedź:)
Moronek napisał,że to forum Femdom-zgodnie z prawdą.W niczym się nie pogubił:)
Za tę wiadomość podziękował(a): hans4

Witam wszystkich 1 tydzień 2 dni temu #9

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
Drodzy Masterzy i ulegli panowie-jak chcecie rozwiązać sprawę zwracania się tych drugich do tych pierwszych?
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 2 dni temu przez LadyRedCat79.

Witam wszystkich 1 tydzień 2 dni temu #10

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
LadyRedCat79 napisał(a):
Drodzy Masterzy i ulegli panowie-jak chcecie rozwiązać sprawę zwracania się tych drugich do tych pierwszych?
Sami zdecydujcie i podajcie mi odpowiedź.

Witam wszystkich 1 tydzień 2 dni temu #11

• kot Maciej
  • kot Maciej  Avatar
  • Expert
  • Otrzymane podziękowania: 154
  • Oklaski: 10
Jeżeli nie ma takiego punktu regulaminu nie będę się zwracał do żadnego Mastera na Pan :)

Mogę natomiast się z nim umówić że nie będziemy sobie pisać na ty, z tym że zasada ta obowiązuje obie strony.

Chcę zaznaczyć że jeżeli taki punkt w regulaminie się pojawi nie będę miał z nim żadnego problemu. Ot przestrzeganie regulaminu forum.
Za tę wiadomość podziękował(a): LadyRedCat79

Witam wszystkich 1 tydzień 2 dni temu #12

• Błękitna
  • Błękitna Avatar
  • Expert
  • Otrzymane podziękowania: 84
  • Oklaski: 3
Szczerze przyznam, ze sama mam problem. No bo mój Pan jest tylko jeden, nie mogę innych tak tytułować, bo to oddanie władzy nad sobą. Do Domin zwracam się z szacunkiem, ale jednak nie poproszę o służbę (patrz pierwsze zdanie - jestem odana jednej osobie). Staram się z resztą wszystkich traktować z szacunkiem, o ile ktoś nie narusza mojej przestrzeni osobistej. Na razie nikt nie zwrócił mi uwagi, że łamię regulamin. Mam teżndzieję,ze nikogo nie uraziłam.

Cieszę sie z obecności kolejnego Mastera. Witaj.
Ostatnio zmieniany: 1 tydzień 2 dni temu przez Błękitna. Powód: Naprawa błędu - przywitanie Napoleona
Za tę wiadomość podziękował(a): hans4, LadyRedCat79, servant 67

Witam wszystkich 1 tydzień 1 dzień temu #13

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
  • Otrzymane podziękowania: 140
  • Oklaski: 20
Co do uległych jak się powinni zwracać do dominujących mężczyzn na tym forum to jestem zdania, że ponieważ ulegają kobietom to powinni się zwracać normalnie i czuć równorzędnie, chyba że uległy jest nie tylko orientacji hetero to wtedy jeśli uważa że tak lepiej to może i dominującym mężczyznom okazywać większy szacunek
Za tę wiadomość podziękował(a): moronek, LadyRedCat79, servant 67

Witam wszystkich 1 tydzień 1 dzień temu #14

• jakub
  • jakub Avatar
  • Senior
LadyRedCat79 napisał(a):
Pani LRC, wypowiedź moronka brzmiała jak poniżej:
Czyli nie tylko, że to Forum Femdom o czym za chwilę, ale również, że zwrot Pani działa w jedną stronę i nie ma tu zwrotu Pan.
W tutejszym regulaminie jest krótko i tylko tyle:
Do Domin zwracamy się na PANI, nie na TY.
Pani odpowiadając Napoleonowi dodała, że dotyczy to uległych mężczyzn, czym zdementowała słowa moronka i dodatkowo zapętliła sytuację.
Regulamin jak Konstytucja rzecz święta, co nie zakazane to dozwolone. Ci co choć trochę interesują się życiem społecznym naszego kraju wiedzą czym skutkuje dowolne traktowanie jej zapisów. Jak więc widać zasady nie są takie jasne skoro Napoleon poprosił o wyjaśnienie powyżej zacytowanego zapisu a moronek w zestawieniu z Pani odpowiedzią błędnie go poinformował.
A co do stwierdzenia, że to forum Femdom to obecnie rzeczywiście obraca się ono głownie wokół tego tematu ale jego twórcy mieli chyba inny zamysł skoro umieścili tu również inne działy w tym Maledom. Wystarczy jednak zajrzeć do historii żeby żeby zobaczyć, że te proporcje nie były aż tak jednoznaczne, pisało tu całkiem sporo ludzi z wszelkich orientacji.
Mam wrażenie, że takie monotematyczne i mocno wyludnione stało się po wprowadzeniu aktualnego bardzo ogólnego regulaminu w atmosferze całkowitej ignorancji tych, którzy zgłaszali propozycje jego zapisów.
Pod tym linkiem jak to było.
sadomania.pl/forum/59-Dzia%C5%82-technic...lamy-regulamin-forum
Czyżby czekała nas powtórka z rozrywki?

Witam wszystkich 1 tydzień 1 dzień temu #15

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
jakub napisał(a):
LadyRedCat79 napisał(a):
Pani LRC, wypowiedź moronka brzmiała jak poniżej:
Czyli nie tylko, że to Forum Femdom o czym za chwilę, ale również, że zwrot Pani działa w jedną stronę i nie ma tu zwrotu Pan.
W tutejszym regulaminie jest krótko i tylko tyle:
Do Domin zwracamy się na PANI, nie na TY.
Pani odpowiadając Napoleonowi dodała, że dotyczy to uległych mężczyzn, czym zdementowała słowa moronka i dodatkowo zapętliła sytuację.
Regulamin jak Konstytucja rzecz święta, co nie zakazane to dozwolone. Ci co choć trochę interesują się życiem społecznym naszego kraju wiedzą czym skutkuje dowolne traktowanie jej zapisów. Jak więc widać zasady nie są takie jasne skoro Napoleon poprosił o wyjaśnienie powyżej zacytowanego zapisu a moronek w zestawieniu z Pani odpowiedzią błędnie go poinformował.
A co do stwierdzenia, że to forum Femdom to obecnie rzeczywiście obraca się ono głownie wokół tego tematu ale jego twórcy mieli chyba inny zamysł skoro umieścili tu również inne działy w tym Maledom. Wystarczy jednak zajrzeć do historii żeby żeby zobaczyć, że te proporcje nie były aż tak jednoznaczne, pisało tu całkiem sporo ludzi z wszelkich orientacji.
Mam wrażenie, że takie monotematyczne i mocno wyludnione stało się po wprowadzeniu aktualnego bardzo ogólnego regulaminu w atmosferze całkowitej ignorancji tych, którzy zgłaszali propozycje jego zapisów.
Pod tym linkiem jak to było.
sadomania.pl/forum/59-Dzia%C5%82-technic...lamy-regulamin-forum
Czyżby czekała nas powtórka z rozrywki?
Widzę,że znowu ci się nudzi;)
Chyba niezbyt uważnie czytałeś wpisy na forum z dawnych czasów;)
Chłopie-po co tutaj jesteś?;)Żeby w każdym temacie dzielić włos na czworo?;)
Twoje zarzucanie całkowitej ignorancji jest śmieszne:)Gdybym olewala zdanie użytkowników,w ogóle nie zakladalabym takiego tematu.A założenie go było tylko moją dobrą wolą,nie miałam takiego obowiązku.
Wszystkim nie dogodzisz:)
A teraz może wypowiesz się na temat,który poruszylam:)

Witam wszystkich 1 tydzień 1 dzień temu #16

• servant 67
  • servant 67 Avatar
  • Platinum
  • Oklaski: 5
Na wstępie witam kolegę @Napoleona :)

A tak odnośnie poruszonego przy okazji tematu etykiety
Zasadniczą sprawą jest to że wchodziłem tu z pełną świadomością że jest to forum femdom, nie maledom, czyli zgodne z moimi preferencjami i akceptacją punktu dotyczącego zwracania się do Pań. Tak jak napisała Pani Lady Red Cat, inne orientacje, w tym maledom mają tu tylko swoje miejsce w porównaniu z całością, powiedziałbym marginalne. Zatem Panie określiłbym tu jako gospodarzy tego forum, w którym mężczyźni goszczą i szanują zasady tu panujące Jednak uległy wobec kobiet nie oznacza uległości wobec mężczyzn, a co za tym idzie, taki sam Master dla uległego, jak i uległy dla Mastera. Nie boli mnie absolutnie jeżeli Dominy i Masterzy przyjmą formułę zwracania się do siebie na „ty” lub uległy któremu to odpowiada, będzie się zwracał do Mastera na „Pan” , ale uważam za niestosowne zobligowanie regulaminem wszystkich uległych do akceptacji takiej etykiety w stosunku do Masterów, wbrew ich preferencjom. Skutkiem tego może być totalne ignorowanie Masterów przez uległych, co raczej nie służy dyskusji na forum, lub konieczność blokowania na forum (samowolnego lub odgórnego ) w wyniku jawnego braku akceptacji dla takiego punktu w regulaminie.

Witam wszystkich 1 tydzień 1 dzień temu #17

• Błękitna
  • Błękitna Avatar
  • Expert
  • Otrzymane podziękowania: 84
  • Oklaski: 3
@servant 67

Mogłabym prosić o odniesienie się do formy zwracania się przez uległe kobiety do Masterów, którzy nie są ich Panami?

Witam wszystkich 1 tydzień 1 dzień temu #18

• Napoleon
  • Napoleon Avatar
  • Junior
Z mojego punktu widzenia nie mam takowej potrzeby aby ktoś zwracał się do mnie tytułując mnie Panem gdyż wydaje mnie się, że na taki tytuł w klimacie BDSM należy sobie zasłużyć w konkretnej relacji. Nie przeszkadza mi jeżeli ktoś czuje że tak wypada lub ma taką potrzebę.
W domu jestem jak Napoleon - Dzielę i rządzę.
Tu szukam inspiracji od dominujących jak również od uległych gdyż w formie pisanej liczy się wartość merytoryczna a nie zaspakajanie własnego libido. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.
Za tę wiadomość podziękował(a): moronek, LadyRedCat79, servant 67, Błękitna

Witam wszystkich 1 tydzień 8 godzin temu #19

• jakub
  • jakub Avatar
  • Senior
LadyRedCat79 napisał(a):
A teraz może wypowiesz się na temat,który poruszylam:)
Proszę bardzo. Jeśli chodzi o mnie, to ewentualne rozszerzenie regulaminu zapisem o zwracaniu się do dominujących mężczyzn, przez uległych per Pan nie stanowiłoby najmniejszego problemu. Dokładnie tak samo jak aktualnie w stosunku do Pań. Nie mam w sobie pierwiastka wirtualnej dominacji a ten rodzaj etykiety w moim mniemaniu jest jej formą. Nie widzę też żadnego związku o czym bardzo wiele osób tu pisze między zwrotem Pani/Pan a szacunkiem dla tej osoby, jak też jego brakiem pisząc per Ty. Tu w internecie, powtarzam, tu w internecie nie wzbudza to we mnie żadnych emocji jest odpowiednikiem kodu pin dającego dostęp do telefonu, konta itp. A w tym przypadku możliwość "rozmów", klimatycznych i około klimatycznych, czego nie mam w realu.
Osobiście jednak obstawiam, że Forum w tym względzie pozostanie nie zmienione.
Za tę wiadomość podziękował(a): LadyRedCat79, Błękitna

Witam wszystkich 1 tydzień 8 godzin temu #20

• servant 67
  • servant 67 Avatar
  • Platinum
Błękitna napisał(a):
@servant 67

Mogłabym prosić o odniesienie się do formy zwracania się przez uległe kobiety do Masterów, którzy nie są ich Panami?

Szczerze ? Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Swego czasu zdarzały się na sadomani dyskusje, gdzie ulegli oponowali przeciw tytułowaniu Pań na forum argumentując tym że mają tylko swoją Panią, co nie spotkało się z akceptacją. Gdyby trzymać się analogii, to powinno to działać w drugą stronę. Tylko jak by podeszły do tego Panie uległe które przyszły właśnie na Forum Femdom gdyż kręci je uległość wyłącznie wobec dominujących kobiet ?
Droga Pani @Błękitna :) , ja tu nie czuję się kompetentny sugerować co i jak, w kwestii kobiet na tym forum. Tu Panie ustalają zasady. W moim odczuciu jako uległego, (czyli bardzo subiektywnym ) Panie uległe zasługują na prawo do większej elastyczności i zrozumienia ze strony Panów Masterów w tej kwestii. Choćby takiego jakie wyraził @Napoleon powyżej. :)
Za tę wiadomość podziękował(a): LadyRedCat79, Błękitna

Witam wszystkich 5 dni 19 godzin temu #21

• moronek
  • moronek Avatar
  • Platinum
  • Otrzymane podziękowania: 76
LadyRedCat79 napisał(a):
LadyRedCat79 napisał(a):
Sami zdecydujcie i podajcie mi odpowiedź.

Mógłbym napisać litanie,ale ograniczę się do kategoryczne nie ! dla nazywanie przez uległych, dominujących mężczyzn per Pan.

Witam wszystkich 5 dni 7 godzin temu #22

• Napoleon
  • Napoleon Avatar
  • Junior
Nie wiedziałem, że moim pytaniem wywołam tyle emocji. Więc nasuwa mnie się taka myśl:
Drogie Panie Dominy znacie swoich uniżonych piesków na tym forum więc skoro tak bardzo ich to upokarza a lubią być upokarzani to może warto pomyśleć nad takim nakazem?? :evil:
No i wyszło ze mnie zło xd ale nie mogłem się opanować.

Witam wszystkich 4 dni 8 godzin temu #23

• servant 67
  • servant 67 Avatar
  • Platinum
@Napoleon, w czasie gdy Sadomani przewodniczyła Pani Manuela był temat w których niektórzy ulegli prosili o różne zadania Panie, które miały na to chęć. Oczywiście byli to zwolennicy wirtualnej dominacji, którzy czerpali z tego przyjemność bez żadnych nakładów. Być może dla takich osób Twoja propozycja była by zbawieniem. Niemniej nie wszystkie Panie mają tu swoich uległych, a ulegli swoje Panie. Poza tym nawet jeżeli ktoś z uległych preferuje wirtualną dominację, to Panie na sadomani mogą nie mieć ochoty na poddanie się takim sugestiom. A jeszcze jak by odczuły że są w to wmanipulowane, to mogłoby się i Tobie oberwać :)
Oczywiście ostatnie zdanie przyjmij z przymrużeniem oka ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Napoleon

Witam wszystkich 4 dni 8 godzin temu #24

• Napoleon
  • Napoleon Avatar
  • Junior
Cały mój wywód był w formie żartu ;) Swoje zdanie wyraziłem już wcześniej a co do obrywania to się nie martw już nie raz próbowano mnie obić ale na szczęście na próbach się kończyło :whistle:

Witam wszystkich 4 dni 3 godzin temu #25

• hans4
  • hans4 Avatar
  • Platinum
  • Otrzymane podziękowania: 120
  • Oklaski: -12
a wiec tak, gdyby było w regulaminie, ze ulegli maja się zwracać do masterow na Pan, to by mnie tu nie było....
w mojej hierarhi swiata femdom uległy mężczyzna jest zawsze wyżej niż dominujący męzczyzna i to chyba jest jasne dla kazdego :)

Witam wszystkich 2 dni 3 godzin temu #26

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
Napoleon-chłopie,coraz bardziej Cię lubię:)
Oby więcej takich Masterów:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Napoleon
Zasilane przez Forum Kunena