Back to Top
Witamy
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Inicjatywa ze strony uległej

Inicjatywa ze strony uległej 1 miesiąc 2 tygodni temu #1

• Little Satan
  • Little Satan Avatar
  • Fresh
  • Otrzymane podziękowania: 10
  • Oklaski: 2
Cześć!
Nie byłam pewna gdzie umieścić tego posta. Widzę, że forum jest skierowane głównie w temacie Domin, ale może uda mi się uzyskać tutaj jakieś wskazówki.
Jestem bardzo początkująca w BDSM, tak samo jak mój partner. Jesteśmy razem już kilka lat i dopiero niedawno przełamałam się i przyznałam do tego czego potrzebuję. Na szczęście mój dominant fajnie wpasowuje się w moje potrzeby, oboje jednak cały czas się uczymy. Jak to początki - dużo śmiechu ;)
Mam jednak pewien problem. Rozumiem założenia BDSM. Strona uległa (ja) wykonuje polecenia strony dominującej. W dużym skrócie ;) Jednak nie czuję się do końca fair nie przejawiając żadnej inicjatywy w trakcie naszych sesji, a nie bardzo mam pomysł jak mogłabym ją przejawiać, nie okazując nieposłuszeństwa. W trakcie naszych sesji nie ma (jeszcze...) jakiegoś mocnego ograniczania każdego mojego ruchu, tego co mówię itp, ale ja po prostu nie wiem co mogłabym zrobić. Nie wiem czy to do końca fair oczekiwać, że całą sesję wymyśli i poprowadzi mój partner, który w końcu też się jeszcze uczy tego wszystkiego. Czy w ogóle jest jakaś możliwość wykazywania inicjatywy ze strony uległej? Jak to wygląda u was? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Za tę wiadomość podziękował(a): drx86sm, Błękitna

Inicjatywa ze strony uległej 1 miesiąc 2 tygodni temu #2

• drx86sm
  • drx86sm Avatar
  • Junior
  • Otrzymane podziękowania: 8
  • Oklaski: 0
Pamiętam takie początki.... sa one chyba najlepszym wspomnieniem z tego.... ale... jeżeli jesteś strona uległą to nie powinnaś myśleć o inicjatywie :) Jedyna twoja inicjatywą może być pomoc w tworzeniu scenariusza wedle którego twój partner będzie podążał. Przejmując inicjatywę stajesz się strona dominującą :) no chyba że jesteście Switch :) Pamiętaj ze najważniejsza jest rozmowa :) dzięki niej wasz związek będzie trwały a zabawy nie będą miały końca ani dna przyjemności :)

POWODZENIA
Za tę wiadomość podziękował(a): Błękitna, Little Satan

Inicjatywa ze strony uległej 1 miesiąc 2 tygodni temu #3

• kot Maciej
  • kot Maciej  Avatar
  • Expert
  • Otrzymane podziękowania: 154
  • Oklaski: 10
Witaj na forum.
Zależy co masz na myśli.
Z założenia osoba dominująca dominuje, więc i wykazuje inicjatywę której strona uległa ulega.
W moim postrzeganiu dominacji, gdy zaczyna się zabawa strona dominująca otrzymuje pełną kontrolę nad jej przebiegiem, i to ona decyduje co robimy co nie. Na tym polega w moim przypadku największa przyjemność, na poddaniu się woli dominującej strony.
Oczywiście poza sesją można jak najbardziej wykazać się inicjatywą proponując pewne rzeczy, mówiąc o tym co najbardziej się podobało itp.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez kot Maciej .
Za tę wiadomość podziękował(a): Błękitna, Little Satan

Inicjatywa ze strony uległej 1 miesiąc 2 tygodni temu #4

• Little Satan
  • Little Satan Avatar
  • Fresh
  • Oklaski: 2
No właśnie też tak na logikę to biorę - osoba uległa ma być posłuszna i tyle. Dzięki za odpowiedzi :) W międzyczasie wpadł mi do głowy pomysł jak mogę pomóc mojemu partnerowi, zahaczyłam o kilka sklepów i zrobiłam mu na szybko "narzędziownik" dla początkujących ;)
Załączniki:

Inicjatywa ze strony uległej 1 tydzień 1 dzień temu #5

• Napoleon
  • Napoleon Avatar
  • Junior
  • Otrzymane podziękowania: 15
  • Oklaski: 1
Może ja jeszcze coś podpowiem:
Moim skromnym zdaniem zawsze możesz na kolanach przynieść swemu Panu w zębach zabawkę której byś uniżenie prosiła aby na tobie użył. Taka forma dla mnie jest jak najbardziej dopuszczalna a w dodatku pokazuje twoje pełne oddanie. Ale co kraj to obyczaj.

Jestem pełen podziwu wyposażenia narzędziownika. Życzę dobrej zabawy.

Inicjatywa ze strony uległej 1 tydzień 58 minut temu #6

• krecik
  • krecik Avatar
  • Expert
  • Oklaski: -1
Mam taki pomysł że możesz na przykład "sprowokować" pana do kary łamiąc umyślnie jakąś waszą ustaloną zasadę.

Inicjatywa ze strony uległej 1 tydzień 13 minut temu #7

• LauraWawa
  • LauraWawa Avatar
  • Gold
  • Otrzymane podziękowania: 199
krecik napisał(a):
Mam taki pomysł że możesz na przykład "sprowokować" pana do kary łamiąc umyślnie jakąś waszą ustaloną zasadę.

Mi na samą myśl scyzoryk się w kieszeni otwiera na takie celowe zachowanie. Przeważnie skutkuje to tym, że uległy nie dostaje tego na czym mu najbardziej zależy podczas sesji. I taka jest jego kara. Także nie podpowiadaj koleżance takich rzeczy, jeśli nie wiesz jak na to zareaguje osoba Dominująca.
pozdrawiam, LauraWawa
laurawawa.blog.pl
Za tę wiadomość podziękował(a): LadyRedCat79, CzarnaMamba, kot Maciej , Bluszcz

Inicjatywa ze strony uległej 6 dni 22 godzin temu #8

• CzarnaMamba
  • CzarnaMamba Avatar
  • Expert
  • Otrzymane podziękowania: 118
  • Oklaski: 1
krecik napisał(a):
Przeczytałam to i w pierwszym odruchu buchnęłam gromkim śmiechem, a zaraz potem poczułam zażenowanie. I wcale nie dziwię się, że LaurzeWawa"otworzył się scyzoryk w kieszeni".
krecik, właśnie próbujesz uczyć koleżankę jak zmanipulować stronę Dominującą. Nie ma to nic wspólnego ani z uległością, ani z oddaniem.
Little Satan napisał(a):
Jednak nie czuję się do końca fair nie przejawiając żadnej inicjatywy w trakcie naszych sesji, a nie bardzo mam pomysł jak mogłabym ją przejawiać, nie okazując nieposłuszeństwa. W trakcie naszych sesji nie ma (jeszcze...) jakiegoś mocnego ograniczania każdego mojego ruchu, tego co mówię itp, ale ja po prostu nie wiem co mogłabym zrobić. Nie wiem czy to do końca fair oczekiwać, że całą sesję wymyśli i poprowadzi mój partner, który w końcu też się jeszcze uczy tego wszystkiego. Czy w ogóle jest jakaś możliwość wykazywania inicjatywy ze strony uległej? Jak to wygląda u was? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki
Pamiętajmy, że chwilowe czy tymczasowe przejęcie inicjatywy nie równa się przejęciu kontroli nad 'sesją'.
Jako strona Dominująca będąca w związku femdom 24h/7, powiem Ci, że niespodzianki ze strony uległej są mile widziane. To daje nam (Dominującym) poczucie, że dla strony uległej nie jesteśmy tylko kapo z batem w ręku. Napoleon podsunął Ci moim zdaniem dobry pomysł.
Ja ze swojej strony dodam, że jeśli Twój Pan posiada jakiś fetysz, to możesz to wykorzystać. Sama dobrze wiesz, co lubi a czego nie lubi Twój Pan. Skorzystaj z tej wiedzy.
Za tę wiadomość podziękował(a): LadyRedCat79, kot Maciej

Inicjatywa ze strony uległej 6 dni 10 godzin temu #9

• kot Maciej
  • kot Maciej  Avatar
  • Expert
Kreciku palnąłeś teraz prawdziwe głupstwo. Po to ustala się zasady żeby ich przestrzegać. Celowe łamanie zasad, w celu osiągnięcia jakiegoś działania, jest w oczach dominujących (przynajmniej tych które ja znam) jedną z najgorszych rzeczy jakie może zrobić uległy.
Osobiście nie radzę nikomu stosować tej metody.

Po za tym tak jak Pani LauraWawa napisała, karać można na różne sposoby. Uwierz mi że można ukarać bardzo boleśnie, nie kiwając nawet palcem ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): LadyRedCat79

Inicjatywa ze strony uległej 6 dni 6 godzin temu #10

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 957
  • Oklaski: 101
krecik napisał(a):
Ale pojechałeś;)Ręce opadają:)
Łamanie zasad ustalonych z osobą dominującą samo w sobie jest głupie,a jeśli do tego dodać fakt,że osoba uległa zrobiła to z nudów-klasyczny strzał w stopę...
W moim przypadku mogłoby zakończyć się totalną olewką lub gorzej.
Za tę wiadomość podziękował(a): kot Maciej

Inicjatywa ze strony uległej 5 dni 19 godzin temu #11

• krecik
  • krecik Avatar
  • Expert
  • Oklaski: -1
Chyba nie zostałem dobrze zrozumiany. Może nie wyraziłem sie jasno albo nie zrozumiałem pytania. Chodziło mi o początek czyli damo rozpoczęcie sesji. Moja propozycja miała być wstępem przy odgryeaniu scenki - roleplay. A te łamane zadady to chodziło o takie związane ze scenką.
Za tę wiadomość podziękował(a): kot Maciej , jakub

Inicjatywa ze strony uległej 5 dni 8 godzin temu #12

• kot Maciej
  • kot Maciej  Avatar
  • Expert
Zgoda, można się bawić w niepokornego uległego jeżeli obie strony to kręci :)

Inicjatywa ze strony uległej 2 dni 4 godzin temu #13

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 957
  • Oklaski: 101
krecik napisał(a):
Chyba nie zostałem dobrze zrozumiany. Może nie wyraziłem sie jasno albo nie zrozumiałem pytania. Chodziło mi o początek czyli damo rozpoczęcie sesji. Moja propozycja miała być wstępem przy odgryeaniu scenki - roleplay. A te łamane zadady to chodziło o takie związane ze scenką.
No,ok-ale tego nie zrobi osoba uległa z własnej inicjatywy:)Do tego trzeba rozmowy z osobą dominującą:)
Zasilane przez Forum Kunena