Back to Top
Witamy
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: NARZĘDZIA TORTUR

NARZĘDZIA TORTUR 9 lata 3 miesiąc temu #1

• czasownik
  • czasownik Avatar
Wrzucam link do bloga, którego Użytkowniczka zdała relację z pobytu w Muzeum Tortur w Sienie (Włochy). Możecie zobaczyć specjalną gruszkę wsadzaną przez odbyt, która po rozwarciu masakrowała wnętrzności. Jest też szkic narysowany podczas uroczystości odbywającej się w miejscu publicznym, podczas której, do zakutego w dyby delikwenta przyprowadzono... kozę, której gospodarz wcześniej nie dawał przez tydzień nic do picia. Spragniona koza lizała wtedy stopy skazanemu, co kończyło się zdarciem całych podeszw stóp, aż do kości!

http://drewa999.blox.pl/2009/11/narzedzia-tortur.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:NARZĘDZIA TORTUR 9 lata 2 miesiąc temu #2

• czasownik
  • czasownik Avatar
Zapraszam do naszej galerii, gdzie wrzuciłem kilka fotek wykonanych w Muzeum Tortur w Krakowie.

O:NARZĘDZIA TORTUR 9 lata 1 miesiąc temu #3

• tongue4ass
  • tongue4ass Avatar
  • Senior
  • Otrzymane podziękowania: 5
  • Oklaski: 2
Byłem też tam kiedyś ciekawe eksponaty.

O:NARZĘDZIA TORTUR 9 lata 1 miesiąc temu #4

• szczur
  • szczur Avatar
Nie wiem czy dobrze robię wpisując się tutaj z moim spostrzeżeniem ale te eksponaty dokumentują działania podejmowane wbrew woli zainteresowanych a my podejmujemy działania za obopólną zgodą, ba, nawet daleko idącą akceptacją.

O:NARZĘDZIA TORTUR 9 lata 1 miesiąc temu #5

• LadyBlackness
  • LadyBlackness Avatar
takie dyby to np w Mielnie stoją na środku skweru :) czyżby miasteczko było jakieś klimatyczne ;) :D a i prawie w każdym zamku można pooglądać byłe narzędzia tortur ;)

O:NARZĘDZIA TORTUR 9 lata 1 miesiąc temu #6

• szczur
  • szczur Avatar
Wolę studio dominacji. Panie mają śliczne stópki. A nie takie syficzne jak przebrzydły kat w kapturze... A fe...

O:NARZĘDZIA TORTUR 9 lata 1 miesiąc temu #7

• czasownik
  • czasownik Avatar
Cytuję: (szczur)
Nie wiem czy dobrze robię wpisując się tutaj z moim spostrzeżeniem ale te eksponaty dokumentują działania podejmowane wbrew woli zainteresowanych a my podejmujemy działania za obopólną zgodą, ba, nawet daleko idącą akceptacją.

Zgadza się. Należy rozróżniać te dwa rodzaje zadawania cierpienia i bólu.

Należy pamiętać jednak, że zarówno wystrój wnętrza Salonów BDSM, jak i techniki dominacji to tak naprawdę nic innego jak inspiracje zaczerpnięte z brutalnej Historii Kar i Tortur, której kolejne strony cały czas powstają w równie brutalnych czasach współczesnych. Wiele znanych Domin z całego Świata inspiruje się powołanym przez kościół katolicki systemem sądowniczo-śledczym zwanym potocznie inkwizycją, metodami przesłuchań i represji stosowanymi nagminnie przez NKWD, postacią osławionego Doktora Josefa Mengele, czy też torturami, którymi poddawani byli więźniowie przetrzymywani na terenie Bazy Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w Guantanamo.

Oczywiście wszystko w złagodzonej, lightowej wersji... Ale czy zawsze?

Tak naprawdę bardzo płytka bywa granica pomiędzy obopólną przyjemnością wytworzoną przy obopólnej akceptacji, a działaniami prowadzonymi wbrew woli jednej z uczestniczących w takich zabawach osób...
Ostatnio zmieniany: 9 lata 1 miesiąc temu przez czasownik.

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 7 lata 8 miesiąc temu #8

• czasownik
  • czasownik Avatar
Odświeżę temat. :) Proponuję zapoznać się z następującymi artykułami w necie:

www.joemonster.org/art/9005/25_najgorszy..._tortur_wszechczasow

www.baltic-gallery.art.pl/archiwum/czaro...tortury/tortury.html

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 7 lata 8 miesiąc temu #9

• Dr.M
  • Dr.M Avatar
:) :) :evil: :evil: ale fajne

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 5 lata 5 miesiąc temu #10

• Patrycjusz
  • Patrycjusz Avatar
Ale o muzeum w Krakowie nie wiedziałem.... trzeba przy najbliższym pobycie zobaczyć....A co do tortur, obecnie owszem za zgodą, ale temat dotyczy historii więc w zamierzchłych czasach nikt raczej o zgodę się nie pytał.....

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 5 lata 5 miesiąc temu #11

• ostatni
  • ostatni Avatar
O ja tez nie wiedziałem :) wiem i widziałem muzeum z narzędziami tortur w Zakopanym

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 5 lata 5 miesiąc temu #12

• zwykły
  • zwykły Avatar
  • Gold
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 2
Większości z prezentowanych narzędzi tortur w Polsce nie stosowano. Wynikało to z pewnego "zacofania" względem krajów w którym inkwizycja zadomowiła się na dobre. Kilka było jednak zaadaptowanych ale mieliśmy także krajowe, "swojskie" sposoby zadawania bólu i cierpienia. Równie ponure jak te stosowane w Europie Zachodniej.
Np. prezentowany w cyt. linkach "zgniatacz czaszki" w Polsce nosił nazwę tzw. "pomorska czapka".
Najczęściej "czapka" nie miała tak wymyślnej (jak na zdjęciach) formy. Był to po prostu wieniec-korona wykonana z mocnych i elastycznych witek. Przy pomocy specjalnego krępulca "czapkę" skręcano tak, że w końcu torturowanemu wychodziły gałki z oczodołów.
Im zamożniejsze i większe miasto, które stać było na zatrudnienie profesjonalnego mistrza sprawiedliwego (kata), wyposażenie sali tortur, tym stosowano bardziej wymyślne sposoby i urządzenia. Ale nie było to regułą bez wyjątków.
Ludzka fantazja nie znała i chyba nie zna granic również i w tej materii.

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 5 lata 5 miesiąc temu #13

• Dr.M
  • Dr.M Avatar
jeżeli chodzi o takie stare metody tortur to mogę powiedzieć o jednej starej a jakże wyrafinowanej metodzie ...
Woreczek materiałowy nasyp doń ryżu oraz grochu zwiąż postronkiem mocno i ściśle ..worków spraw sobie z tuzin lub dwa .
Do tego wymierzenia sprawiedliwości uczyń sam skrzynkę z wyżłobionymi przodem otworami by karany mógł w nim kolanami się zagłębić ..
Gdy skrzynka gotowa będzie wrzuć owe mieszki z zawartością ryżu i grochu i każ uklęknąć nań .
Na dobry początek każ klęczeć kwadrans ..w tym czasie możesz chłostać gołe plecy, zadek oraz stopy a ręce każ trzymać u góry w dłoniach niech trzyma dwie duże już nadpalone świece ..
amen :) :) :) :) :) :)
oh jak bardzo to kocham robić sprawia mi to wiele radości

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 5 lata 5 miesiąc temu #14

• ostatni
  • ostatni Avatar
Dr.M napisał(a):
jeżeli chodzi o takie stare metody tortur to mogę powiedzieć o jednej starej a jakże wyrafinowanej metodzie ...
Woreczek materiałowy nasyp doń ryżu oraz grochu zwiąż postronkiem mocno i ściśle ..worków spraw sobie z tuzin lub dwa .
Do tego wymierzenia sprawiedliwości uczyń sam skrzynkę z wyżłobionymi przodem otworami by karany mógł w nim kolanami się zagłębić ..
Gdy skrzynka gotowa będzie wrzuć owe mieszki z zawartością ryżu i grochu i każ uklęknąć nań .
Na dobry początek każ klęczeć kwadrans ..w tym czasie możesz chłostać gołe plecy, zadek oraz stopy a ręce każ trzymać u góry w dłoniach niech trzyma dwie duże już nadpalone świece ..

No Ciekawy pomysł ciekawy taki wielofunkcyjny na raz tak jak lubię ;)

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 5 lata 5 miesiąc temu #15

• Dr.M
  • Dr.M Avatar
ostatni napisał(a):
Dr.M napisał(a):

No Ciekawy pomysł ciekawy taki wielofunkcyjny na raz tak jak lubię ;)
ja też tak lubię....zadawać takie tortury

Odp: NARZĘDZIA TORTUR 5 lata 5 miesiąc temu #16

• ostatni
  • ostatni Avatar
Mi Bogini nawet nie chodzi że takie tortury choć to jak najbardziej też tylko chodzi że kilka różnych tortur na raz
Zasilane przez Forum Kunena