Back to Top
Witamy
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: BDSM jako sztuka

BDSM jako sztuka 6 lata 5 miesiąc temu #1

• Samsara
  • Samsara Avatar
Zainteresowałam się tematem BDSM nie tylko jako zagadnieniem erotycznym ale też pojęciem występującym w sztuce, która zresztą jest moja pasją pozwalająca mi zapomnieć o codzienności. Szczególnie jeśli chodzi o surrealizm balansujący pomiędzy snem i jawą, kledalizm, który Salvador Dali określił jako: "rozkosz i ból wysublimowany dzięki posuniętej do granic ostateczności identyfikacji z przedmiotem uczuć".
Czy uważacie, że BDSM to sposób na seksualne spełnianie się, czy też widzicie w tym coś pięknego, tak jak np. w shibari, japońskiej sztuce wiązania. Również Dominacja i wyjątkowa osoba Dominy, czy tez Mastera, których obdarzamy 100% zaufaniem oddając im nie tylko ciało ale też duszę.
Może się za bardzo w to zagłębiam ale tak to postrzegam... Czekam na uwagi i komentarze.
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: BDSM jako sztuka 6 lata 5 miesiąc temu #2

• suczka do porodu
  • suczka do porodu Avatar
Tworzył przez wieki pewien świat, gdzie prócz orgii i podniecenia budował emocje, pociągał wielu ludzi od biedaków po możnowładców tego świata, którzy potrafili nadać nieco inny wydźwięk tego świata. Przyprawiając o poezję, sztukę, akt, obraz i dźwięk, w różnych formach i formatach.

Niestety dostęp dla mas, nieco spłycił to wszystko, jak rzut płaskorzeźby na rysunek ołówkiem niezbyt zdolnego adepta pierwszego roku akademii sztuki.

Myślę że ten podział będzie się rozwijał, już teraz mamy choćby na tym forum, ludzi, którzy chcieli by sensownie porozmawiać o nieco głębszym znaczeniu BDSM, niż Ci którzy chcą "suczki na skype".

Jak dla mnie BDSM jak najbardziej można podnieść do rangi sztuki, przez co staje się zupełnie nowym doświadczeniem.

Odp: BDSM jako sztuka 6 lata 5 miesiąc temu #3

• LadyS
  • LadyS Avatar
Bardzo dobrze, że są osoby, które się to zagłębiają. Oczywiście, dla laika jest to śmieszne, bo "to przecież tylko seks, ale trochę ostrzej, z kajdankami i sprośnymi słowami" - ale właśnie dlatego laik pozostanie tylko laikiem, który widzi w tym jedynie coś powierzchownego i nigdy nie będzie czerpał prawdziwej przyjemności ze świata BDSM, bo zwyczajnie jest za głupi, aby pewne rzeczy zrozumieć. Bądź zbyt uprzedzony, obojętne.

Co do sztuki w powiązaniu z BDSM; jeszcze w liceum odkryłam Bruno Schulza. Co prawda za sprawą obowiązkowej lektury, aby dzięki nauczycielce poszłam nieco dalej w jego twórczość i natrafiłam na Xsięgę Bałwochwalczą. Są to grafiki jego autorstwa wręcz przesiąknięte femdom. Kojarzy mi się z Leopoldem von Sacher-Masochem i jego "Wenus w futrze" - chłopcy z pewnością dogadaliby się ze sobą ;)

Niektóre grafiki z Xsięgi.

Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez LadyS.

Odp: BDSM jako sztuka 6 lata 5 miesiąc temu #4

• tomi7676
  • tomi7676 Avatar
Super Grafiki Lady....prawdziwa lekcja historii o Bdsm....pozdrawiam Serdecznie....całuje Śliczne Stópki Lady

Odp: BDSM jako sztuka 6 lata 5 miesiąc temu #5

• Dr.M
  • Dr.M Avatar
oj mnie też się one podobają ..oglądając je czułam magię płynącą z tych obrazów tomi7676 napisał(a):
Super Grafiki Lady....prawdziwa lekcja historii o Bdsm....pozdrawiam Serdecznie....całuje Śliczne Stópki Lady

Odp: BDSM jako sztuka 6 lata 5 miesiąc temu #6

• Dr.M
  • Dr.M Avatar

To tak trochę moich ulubionych zabaw w stylu fem-dom
Ostatnio zmieniany: 6 lata 5 miesiąc temu przez Dr.M.

Odp: BDSM jako sztuka 6 lata 5 miesiąc temu #7

• zwykły
  • zwykły Avatar
  • Gold
  • Otrzymane podziękowania: 32
  • Oklaski: 2
Bardzo fajne grafiki.
Mam nadzieje, że pod sztukę możemy podciągnąć również komiks. Chodzi mi tutaj o twórczość pewnie wam znanego guru rysunkowego femdom Erica Stantona. Jego rysunki są genialne, dla mnie to kwintesencja femdom:

www.rotatingcorpse.com/by_the_book/eric-...his-places/3799.html

BDSM jako sztuka 2 lata 3 tygodni temu #8

• Błękitna
  • Błękitna Avatar
  • Expert
  • Otrzymane podziękowania: 112
  • Oklaski: 3
Ja dziś odkryłam,że teledyski utworów, których ostatnio słuchalam przemycają klimat BSDM. Ale może mi się wszystko kojarzy? ;P
(zachwyciłam się serią Bagińskiego Legendy Polskie, a do niej dokręcono teledyski coverów)
www.youtube.com/watch?v=fMU2Y4F0BDw
www.youtube.com/watch?v=qdCmSt4798g
Za tę wiadomość podziękował(a): CzarnaMamba
Zasilane przez Forum Kunena