Back to Top
Witamy
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Legalizacja agencji towarzyskich

Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #1

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
  • Otrzymane podziękowania: 151
  • Oklaski: 19
Nie znalazłem takiego tematu na forum Sadomania więc pozwoliłem sobie założyć. Jak wiadomo na upartego mówiąc to prostytucja konkretnej osoby jest niby legalna o ile nie jest powiązana ze stręczycielstwem, sutenerstwem, zmuszaniem itd. Ale chodzi właśnie o pełne zalegalizowanie takich przybytków uciech bo mimo wszyskto popyt jest i zawsze będzie na nie. Argumnet że wlasciciel agencji zarabia na prostytucji innych nie jest przekonywujący - bo to przecież nie żadne zmusznie tylko dobrowolna decyzja pełnoletnich ludzi. W większości państw zachodnich jest to w pełni legalne i jakoś niezainteresowanym obywatelom nie przeszkadza. Jakie argumenty dla polityków przemawiają przeciw temu racjonalnemu rozwiązaniu. Ja widze jeden zasadniczy, który powinien dać do myślenia przeciwnikom - gdy ktoś nie jest atrakcyjny i nie ma żony czy partnerki a nie może się powstrzymać to lepiej aby mial mozliwość odwiedzić agencję niż dokonał gwałtu a nawet z obawy przed rozpoznaniem zamordował. Myślę że uzytkownicy tego forum są zgodni co do pelnej legalności agencji towarzyskich, chcialbym aby kiedyś tak się stało i ktoś z polskich politykow okazał się choć trochę myślący
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #2

• czasownik
  • czasownik Avatar
Długotrwały celibat może doprowadzić do rozwoju rozmaitych wynaturzeń - to fakt.

Legalizacja aencji towarzyskich miałaby na pewno swoje plusy - dziewczyny opłacałyby ZUS, liczyłyby im się lata do emerytury, klienci odwiedzający takie miejsca mieliby większą pewność w zakresie bezpieczeństwa i higieny.

Minusy mogłyby być takie, że instytucje kontrolujące takie przybytki mogłyby wykazać wyjątkową nadgorliwość, co utrudniałoby dziewczynom zachować anonimowość.

Myślę jednak, że jeszcze sporo czasu musi upłynąć, zanim nasz rząd zdecyduje się na taki krok. Żyjemy w bardzo konserwatywnym kraju...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 7 lata 11 miesiąc temu przez czasownik.

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #3

• Natalia
  • Natalia Avatar
Sama nie wiem, co otym myśleć.
Lekarzy opłacam sobie prywatnie, pieniądze na swoją emeryturę odkładam. Nie chciałabym, żeby wszyscy znali mnie z imienia i nazwiska, i wiedzieli że jestem kurwą.

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #4

• aleks111
  • aleks111 Avatar
ale przeciez legalizacja sutenerstwa nie oznacza podanie do publicznej swiadomosci danych osob pracujacych w agencjach. tak mi sie wydaje

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #5

• Anzelm
  • Anzelm Avatar
Do publicznej wiadomości oczywiście nie. Ale, jak wszystko ma swoje plusy i minusy, to i tutaj zauważyć można z jednej strony wpływy do budżetu Państwa, a z drugiej rożnego rodzaju kontrole, pozwolenia. A co za tym idzie ktoś, gdzieś dane osobowe pracujących będzie musiał spisać...

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #6

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
Pracownicy instytucji kontrolujacych nie mogliby w świetle prawa wykorzystywać danych osób pracujących w agencjach do jakichkolwiek celów nie związanych z zakresem kontroli. Nie widzę tu podstaw do obaw większych niż np to że już dziś policja może wejść i spisać wszystkie osoby a więc i dziewczyny do towarzystwa w lokalach. Wydaje mi się natomiast, że dziewczyny pracujące w legalnej agencji mając prawa takie jak każdy pracownik jakiejkolwiek branży mniejsze miałyby poczucie że sytuacja ich zmusza do poniżania swej godności aby np zarobić na utrzymanie dziecka

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #7

• Marudny Master
  • Marudny Master Avatar
"W większości państw zachodnich jest to w pełni legalne i jakoś niezainteresowanym obywatelom nie przeszkadza"

Gdzie dokładniej...?

Mapka

tylko ciemnozielony "dom publiczny" jest legalny w reszcie krajów nie jest legalne...

Prostytucja wiki

Czy domy publiczne powinny być legalne... cóż za starych dobrych czasów gdy Mężczyźni mieli honor a kobiety cnotę domy publiczne były bardzo popularne... dopiero feminazistki tego zakazały ;]

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #8

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
Ojoj, już tak dokładnie nie sprawdzałem w ilu państwach konkretnie jest to w pełni legalne, choć myślałem głownie o Niemczech jako naszym sąsiedzie i Holandi gdzie Amsterdam jest powszechnie znany jako powiedzmy wizytówka. Ale jak podajesz link do wikipedii to zauważ, że jest podkreślone, że również w wielu krajach gdzie prostytucja nie jest w pełni legalna i uregulowana to prawo nie egzekwuje tego "naruszenia". Zresztą i tak nie mogąc np praktycznie udowodnić (bo w jaki sposob) że ktoś czerpie korzyści materialne z prostytcji innych osób to lepiej to uregulować prawnie i zalegalizować a nie być dumnym że oficjalnie zorganizowanej prostytucji nie ma. Z reguły rozliczenia (przekazanie pieniędzy) za te usługi między dziewczyną a klientem są za zamkniętymi drzwiami w pokoju - więc nie udowodni się kto, ile i za co bierze

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #9

• scarfia
  • scarfia Avatar
Jak cos chłopczyk piszesz to przynajmniej sprawdź a nie jakies bezwartosciowe slogany rzucasz - typu "w większości", co słusznie Ci wytknął mój szanowny przedmówca. Takze w Holandii wcale nie jest tak różowo jak Ci się wydaje. Tam są wydzielone tylko i wyłącznie niewielkie częsci dzielnic gdzie to jest dopuszczalne, dumnie nazywanymi "Dzielnicami czerwonych latarnii". Gdybys przynajmniej starał się byc wiarygodny to byś z łatwością sprawdził, ze także w Holandii, powszechnie znanym z wszelkiej tolerancji także i te "dzielnice' odchodza obecnie w niebyt

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #10

• Kaja
  • Kaja Avatar
Przepraszam bardzo czemu odrazu kurwa. kurwa a prostytutka do jest różnica pozdrawiam Natalie

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #11

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
Myślę droga Kaju że nie powinno się używać na tym forum określeń typu "prostytutka" czy "kurwa" - po prostu dziewczyna z lokalu.
Już nie czepiajcie się tak może i niefortunnego określenia - większość, wszak Holandia, Niemcy, Szwajcaria i Austria są dla nas "państwami zachodnimi" o wysokim poziomie życia. Niech będzie mój błąd. A nie zamierzam wchodzić w polemikę z tego powodu bo to nie jest najważniejsze w tym temacie w ilu dokładnie państwach prostytucja jest legalna. Najważniejsze są powody czy lepiej jak jest to prawnie uregulowane czy nie. Jakie argumenty przemawiają za legalizacją, dlaczego byłyby to lepsze i dla właścicieli i dla dziewczyn tam pracujących i dla klientów - jak również do czego jestem przekonany dla ludzi niezaiteresowanych czy nie akceptujących prostytucji (właśnie tak, dla nich również). Padło tu zdanie że w przykładzie Holandi są wyznaczone rejony w mieście gdzie prawo zezwala na tego typu działalność - a to przecież dobre rozwiązanie bo kto chętny wie gdzie iść a komu prostytucja przeszkadza może taką dzielnicę omijać z daleka

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #12

• Natalia
  • Natalia Avatar
Kaju, a jaka jest różnica między kurwą a prostytutką?

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #13

• Marudny Master
  • Marudny Master Avatar
Legalizacja sama w sobie jest dość głupia. "legalizować" coś co istnieje od praktycznie zawsze... ;] Ale tak na poważnie. I w jakiej byłoby to formie? umowa o dzieło? czy może o pracę? tak czy siak sporo kobiet chce pozostać w cieniu... co z galeriankami? one także mają się zarejestrować? Zdajesz sobie z tego sprawę, że cena usług pójdzie sporo w gorę? zus... emerytura... zapewne zostanie nałożony "darmowy" przymus badań lekarskich... i tak każdy będzie zapierdalał do taniej galerianki niż do domu publicznego. I praktycznie dyskusja się ucina... dołóż do tego różne grupy mniej lub bardziej działające w szarej strefie którym nie zależy na tym bo mają z tego zysk... i legalizacji nie będzie.

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #14

• aleks111
  • aleks111 Avatar
Roznica miedzy kurwa i prostytutka jest glownie w wulgarnosci tych słow. Niektorzy moga sie dopatrywac jakichs innych roznic, ale to jest juz kwestia indywidualna. Osobiscie zdaje sobie sprawe ze kurwa i prostytutka to poniekad to samo. Idac jednak do dziewczyny i placac jej za kontakty seksualne staram sie mimo wszystko oddawac jej w jakis sposob szacunek... gdyby nie ona nie zaspokoil bym swoich potrzeb :) za to niektore dziewczyny chyba lubia status "kurwy", to podobnie tak jak wielu z nas lubi status "psa".

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #15

• muszelka1973
  • muszelka1973 Avatar
a czy wlasciciel lokalu jest sutenerm..? Nie zgodze sie z tym. Lokal musi na siebie zarobic, wiec to normalne ze jakas czesc pieniedzy jest przeznaczona na utrzymanie lokalu a wlasciciel ma zyski z baru, nie z pieniedzy dziewczyn. Dorabiam w agencjach towarzyskich i nie czuje sie okradana przez szefow. Sutenerami sa taxowkarze ktorzy biora po 150zl z kazdej godziny. I tutaj trzeba cos z tym zrobic, sa to pieniadze w zaden sposob nieopodatkowane i wyludzone a nawet wymuszone od lokalu naszym kosztem. Co do okreslenia kurwa czy prostytutka, lubie slowo kurwa :-)

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #16

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
W jednym lokalu, który kiedyś odwiedzałem ostrożnośc była tak daleko posunięta że dzwoniąc na podany nr telefonu i pytając o cenę barman odpowiadał tylko że wynajmują pokoje na godziny za konkretną cenę. Gdy już się tam przyjechało, posiedziało w barze przy piwie a następnie wybrało dziewczynę to przed pójściem na pokój zaplata była właśnie za wynajęcie a drugą połowę placiło się bezpośrednio dziewczynie już na pokoju. Kiedy za którymś razem zagadałem barmana czy nie przesadzają to powiedział że to jest zabezbieczenie bo zawsze może przyjść ktoś z policji po cywilnemu i w ten sposób prowokować, a mowiąc że tylko wynajmują pokoje a co kto robi tam z dziewczyną i czy za to ileś tam placi to już tylko ich prywatna sprawa - tym sposobem nikt im nic nie zarzuci. No cóż mozna i w ten sposób się kamuflować tylko jaki to jest sens. Przecież to czysta hipokryzja mowić, że oficjalnie domy publiczne w Polsce nie istnieją. Nie chcę się się wypowiadać czy w zalegalizowanej agencji lepsza bylaby forma umowy o pracę czy o dzieło bo patrzę na to z pozycji klienta. Nie do końca się zgadzam, że w przypadku legalizacji chetni szukaliby jedynie tanich galerianek, już teraz jest róznica cenowa porównując galerianki czy dziewczyny z ulicy do korzystania z lokalu. W końcu oficjalnie takie lokale miałyby służyć temu aby kto chetny mial się gdzie odprężyć, zapomnieć o problemach - a to nie to samo co np zabawiać się z dziewczyną z ulicy w samochodzie. Co do zarobku włąscicieli agencji podtrzymuję to że nie widzę nic gorszącego w tym, że część pieniędzy zarabia na spotkaniach dziewczyn z klientami. Jeżeli to jest dobrowolna umowa pełnoletnich ludzi bez żadnego zmuszania to ileż trzeba mieć w sobie złej woli aby to uznawać za przestępstwo. A jesli legalizacji się prawdopodobnie nie doczekamy to być może chodzi o to że i państwo pełniłoby w pewnym stopniu rolę sutenera :) bo przecież pieniądze z podatków od tych zalegalizowanych już oficjalnie agencji zasilałyby budżet państwa. Tak więc lepiej jest zdaniem polskich polityków że żyjemy w hipokryzji

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #17

• scarfia
  • scarfia Avatar
Jesteś idealistą, a twoje tezy nie mają nic wspólnego z rzeczywistoscią. Jezeli byłoby tak cacy to wytłumacz dlaczego na tym podobno znakomitym i swietlanym zachodzie, mimo legalizacji (Niemcy, Holandia) nie wypleniono nawet w cżęsci patologii. przeciez odbywa sie tam najnormalniejszy handel zywym towarem i to w znacznej czesci takze z Polski. I nie udawaj, że nie wiesz o wielu przypadkach zwykłych porwań dziewczyn, by pracowały tam pod przymusem w różnego rodzaju 'agencjach". Przestępczośc związana z prostytucją rozwija się w najlepsze.

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 11 miesiąc temu #18

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
Odnoszę wrażenie scarfia że nie spodobał Ci się temat dotyczący legalizacji agencji towarzyskich - jeśli jesteś przeciw to możesz mieć swoje zdanie ale to nie powód aby atakowac kogoś kto jest za legalizacją. A mieszasz do sprawy legalizacji fakt istniejącej przestępczości handlu ludźmi i zmuszania do prostytucji. No przecież tego typu przestępczośc może istnieć w każdym kraju bez względu na to czy agencje są tam legalne czy nie - i z takim wykorzystywaniem ludzi każde państwo powinno walczyć. Wydaje mi się jednak że odwiedzając agencje dzialającą legalnie klient jest bardziej przekonany że tam pracują dziewczyny z wlasnej woli a nie że są zmuszane. Poza tym jesli odwiedzałem w Polsce agencję to podczas spotkania z dziewczyną na pokoju zaczynalem zawsze od chwili rozmowy z nią. I co polecam każdemu - gdyby taka dziewczyna powiedziała lub dała do zrozumienia że nie robi tego dobrowolnie - to po prostu rezygnujemy z zabawy z nią - trudno - nawet jak już się zapłaciło kasę to sumienie powinno podpowiadać wprost aby nie sprawiać jej cierpienia

Odp: Legalizacja agencji towarzyskich 7 lata 10 miesiąc temu #19

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
Kto po raz pierwszy odwiedza agencję towarzyską to też jest dla niego nie lada doświadczenie. A myslę że miałaby taka osoba więcej odwagi gdyby wiedziała że wchodzi do lokalu w pełni legalnego i w iwadomym celu. A wiele jeszcze agencji ogłaszające się w necie czy w prasie może być w mieście ukryte bez żadnego szyldu z zewnątrz, zwłaszcza gdy są one w blokach mieszkalnych czy kamienicach. Sam pamiętam jak kilkanascie lat temu wybieralem się po raz pierwszy to po zadzwonieniu na podany telefon z ogłoszenia w prasie otrzymawszy adres miałem dłogo opory aby tam zadzwonić, kręciłem się wokół lokalu z 10 minut mysląc że może to głupi żart, że może to normalne mieszkanie prywatne itp. A gdy już zdecydowałem się i zadzwoniłem do drzwi to gdy mi jedna kobieta otworzyła straciłem mowę i nie wiedziałem co powiedzieć. Płoniłem sie tylko ze wstydu gdy mnie kobieta zaprosiła do środka i zawołała kilka dziewczyn abym sobie jedną wybrał. Tak myślę że gdyby agencje były w pełni zalegalizowane i każda taka była z widocznym szyldem aby nie było wątpliwości w jakim celu istnieje to byłoby ułatwieniem dla poczatkujących co chcieliby skorzystać pierwszy raz. Miałem też kolegę na studiach którego sam musiałem zaprowadzić pierwszy raz do agencji bez żadnego szyldu bo też chciał się bardzo zabawić a odwagi mu zdecydowanie brakowało. Oczywiście za kolejnymi wizytami w agencjach czlowiek czuje się pewniej ale zawsze zostaje pewien odruch np często zanim wejde do takiego przybytku rozglądam się na ulicy czy ktoś mnie może obserwuje do jakiego miejsca zmierzam.

Legalizacja agencji towarzyskich 3 miesiąc 1 dzień temu #20

• Deicide
  • Deicide Avatar
  • Junior
  • Oklaski: 0
Jestem za legalizacją.
Zasilane przez Forum Kunena