Back to Top
Witamy
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa"

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #61

• ostatni
  • ostatni Avatar
Tak się pochwale ja nie zemdlałem nigdy ale wiem jak to się u mnie objawia. Co do Szczupaka i Fioli i inni mają racje nie widzisz tego że robisz z siebie tylko pośmiewisko? Nie mówię tego by Cię urazić. Co do samego tematu uważam że dla początkujących warto ustalić hasło ale jeżeli znasz siebie zna Cię Twój Partner zabaw i ma odrobinę doświadczenia to nawet hasło nie da takiego bezpieczeństwa jak doświadczenie i czujność osoby Dominującej
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #62

• molok
  • molok Avatar
  • Gold
  • Otrzymane podziękowania: 26
  • Oklaski: 2
Ostatni, ośmielę się w deklaracji nawet. Jeśli ani jedna ani druga strona nie ma doświadczenia, to nic. Nie trzeba żadnych haseł z prostego powodu - oboje nie zabrną na wstępie za daleko. Nie posuną się do praktyk zbyt wymagających, to będzie przychodziło z czasem, stopniowo. I może dojść do tego, że nigdy tego hasła nie będą musieli użyć, bo z czasem poznają granicę. Wątpię, by te osoby porywały się na głębokie wody na samym wstępie. Inna sprawa jeśli nie są ze sobą w związku i nic ich nie łączy, lub poznają się na pewnym tam etapie swoich... wrażeń. Wtedy może być różnie. Ale jeśli od siebie niejako zaczynają to sądzę, że wzajemnie zechcą się poznawać od tej strony - powoli, bez pośpiechu, skoro i tak całe życie przed nimi. Tyle nocy i dni ;)

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #63

• ostatni
  • ostatni Avatar
Zdziwiłbyś się rozsądni ludzie zrobią to powoli ale są i nie rozsądni

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #64

• molok
  • molok Avatar
  • Gold
Wolę założyć, że gdybym spotkał niewiastę, która nigdy nie miała okazji zrealizować swoich fantazji, a miałaby rozum, to nie byłoby problemu.

A za tymi bez sprawnego rozumu to ja się raczej nie oglądam i nie ma opcji by do czegokolwiek doszło. Więc raczej jestem bezpieczny.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #65

• ostatni
  • ostatni Avatar
ja też tylko że pewnie dobrze wiesz ze nie myślę tylko o sobie

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #66

• molok
  • molok Avatar
  • Gold
Możliwe, że nie myślisz tylko o sobie. Lecz jeśli wypowiadasz się w czyimś imieniu, pozwól temu komuś mieć swój własny rozum. Jeśli ktoś nie jest zainteresowany, tak jak ja, sesjami z obcymi kobietami ani związkiem z idiotką, to raczej nic mu nie grozi. Bo najpierw się człowieka poznaje, a dopiero potem w cokolwiek angażuje.

Oczywiście, u młodzieży dziś wygląda to różnie, bo niekiedy miesiąc znajomości wystarczy by nagle częstować się frazesami o miłości. Ale takie ewenementy to ja pomijam i chodzi mi o bardziej dojrzałe intelektualnie jednostki.

Więc ja też się wypowiadam w sensie bardziej ogólnym niż tylko swoim i szczerze nie wierzę, by dominująca kobieta, dziewczyna nie mająca wcześniej żadnego doświadczenia miała tendencje do przegięcia. Lęk o drugą osobę i jej zdrowie jest nieunikniony i nikt nie działałby tak, by bezpowrotnie kogoś skrzywdzić. Również mając w świadomości, że i jej się może wtedy pod kątem polskiego prawa oberwać. Zatem o ile z optymizmem mam na co dzień mało wspólnego, tutaj akurat realizm wiąże się z optymizmem, wyjątkowo.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #67

• ostatni
  • ostatni Avatar
Zaufam Tobie i Twojej wiarze w ludzi bo moja jest nie co mniejsza

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #68

• molok
  • molok Avatar
  • Gold
Dobrze.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #69

• Fioletnica
  • Fioletnica Avatar
Według mnie sprawa jest dość prosta. Mianowicie- jeśli ktoś jest na tyle głupi, by wiązać się z dominującym, który nie zna pewnych podstawowych zasad bezpieczeństwa, to ŻADEN safeword mu nie pomoże.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #70

• SZCZUPAK19
  • SZCZUPAK19 Avatar
Drodzy mili widzę ze Fioletnica-Ostatni i inni zrozumieli co oznacza hasło bezpieczenstwa-i bardzo dobrze się stało. Zostawmy Moloka z swoją wizją wrogiego nastawienia do hasła bezpieczenstwa. Pozdrawiam Dobranoc.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #71

• Fioletnica
  • Fioletnica Avatar
Yyy, a czy ja wcześniej nie znałam jego znaczenia?
Człowieku, robisz się nudny ;)
Pozdrawiam,
Fioletnica, która nadal NIE będzie używać safeworda :P

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #72

• molok
  • molok Avatar
  • Gold
Fioletnica napisał(a):
Człowieku, robisz się nudny ;)

Czy ja wiem...? :side: Czasem, abstrahując od treści wygłaszanych przez oba z jego kont, przynosi on ze sobą uśmiech. Drwiący co prawda, ale uśmiech. A on jest przydatny. ;)

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #73

• SZCZUPAK19
  • SZCZUPAK19 Avatar
Molok- Ja Mam tylko jedno konto otwarte w serwisie "SADOMANIA.PL" widac ze błądzisz w temacie i mijasz się z prawdą.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #74

• molok
  • molok Avatar
  • Gold
To bardzo dobrze. Ludzką rzeczą jest błądzić. :) A z pewnością Twoja gwarancja jest warta więcej niż słowa niejednego mędrca. Tyle ode mnie.
Ostatnio zmieniany: 5 lata 6 miesiąc temu przez molok.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #75

• tomek_chłopczyk
  • tomek_chłopczyk Avatar
  • Platinum
  • Otrzymane podziękowania: 151
  • Oklaski: 19
Fioletnica - jak już wspominałaś o tym częstym odczuciu że zbliża się omdlenie to czy miało to może związek z chwilowym braku pobudzania akcji serca czyli tzw omdleniem wazowagalnym? czy dotyczyło innych przyczyn?

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 6 miesiąc temu #76

• ostatni
  • ostatni Avatar
Niestety ja też Cię muszę drogi miły Szczupaku zmartwić też znałem wcześniej definicje słowa bezpieczeństwa i nadal bym go nie stosował ale to czy ono będzie czy nie to już zależy od Pani. niestety mnie tez nie oświeciłeś .

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #77

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1093
  • Oklaski: 107
Fioletnica ma rację-każdy z nas ma swoje podejście do klimatu,swoje poglądy-szanujmy się wzajemnie i spokojnie dyskutujmy:)

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #78

• Fulgrim
  • Fulgrim Avatar
  • Senior
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Ja osobiście hasła bezpieczeństwa nie stosuję. Moja Pani zna mnie na idealnie i wie, kiedy przestać albo na chwilę się pohamować. A jak mam możliwość użycia hasła to sam nie wiem czemu ale korci mnie , żeby go użyć i nastrój wtedy ulatuje.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #79

• ostatni
  • ostatni Avatar
Masz to czego ja się obawiam nawet choć lubimy ból to mimo wszystko gdzieś w świadomości chcemy uciekać i gdy mamy hasło korci nas by je użyć ;)

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #80

• zwykły
  • zwykły Avatar
  • Gold
  • Otrzymane podziękowania: 35
Poruszyliście tutaj temat odpowiedzialności karnej za uprawianie praktyk sadomasochistycznych.
W Polsce mało który z prawników się tym zajmuje. Spotkałem się z opracowaniami prof. Marian Filara i prof. Warylewskiego.
Temat bardzo ciekawy i w niektórych przypadkach bardzo skomplikowany.
Najgłośniejszą sprawą była ta toczona w latach 90-tych przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu sprawa Laskey. Jaggard i Brown vs Wielka Brytania. (grupa homoseksualistów uprawiająca wyrafinowany, ekstremalny BDSM, wśród nich osoby z tzw. elit społ.)
Generalnie, Trybunał uznał, że nie każda forma aktywności seksualnej w" prywatnej sypialni"nawet uprawiana za obopólną zgodą stron mieści się w zakresie nienaruszalnej prywatności.A więc uznał, że jest możliwa ingerencja państwa w szczególnych przypadkach.
W Polsce kodeks karny nie określa szczegółowo tego zagadnienia. Jednak istnieje kontratyp (okoliczność wyłączająca bezprawność czynu) - zgody osoby pokrzywdzonej. W większości przypadków osoba dominująca może spać spokojnie, zwłaszcza, że większość praktyk BDSM mieści się w zakresie przestępstw ściganych w trybie prywatnoskargowym.
Raczej osoba, która godzi się na takie praktyki nie poleci ze skrargą do sądu a jak nawet (np. z z zemsty) to raczej nie ma szans na wygraną (wyrażała zgodę)

Sprawa się komplikuje gdy podczas BDSM pójdzie coś nie tak i doszłoby do np. ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art 156 KK) np. całkowitej kastracji. Tu prokurator mógłby uznać nadrzędność ważnego interesu społecznego. Zapewne proces byłby ciekawy.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #81

• Fioletnica
  • Fioletnica Avatar
Były w polskim prawie takie casusy.

Generalnie problem w tym, że nie tylko osoba poszkodowana może wnieść skargę. Uszczerbek na zdrowiu jest ścigany z urzędu. Myślę, że najczęściej to sytuacja, w której znajomi czy rodzina nie lubią czyjegoś partnera i wtedy starają się uprzykrzyć im życie.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #82

• SZCZUPAK19
  • SZCZUPAK19 Avatar
Widzę Drogie Damy-Panowie ze gro z Was zaczyna zaglądac do zapisów prawnych związku z sprawą: czy stosowac lub nie stosowac "Hasło Bezpieczenstwa" na sesjach "BDSM-U" Gratuluję Wam Decyzji. Pozdrawiam Dobranoc.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #83

• LadyRedCat79
  • LadyRedCat79 Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane podziękowania: 1093
  • Oklaski: 107
wiesz,ja akurat staram się z mało znaną mi osoba uległą ustalić hasło z czystego rozsądku,na wszelki wypadek:)
gdy poznam dana osobę lepiej-nie jest mi potrzebne:)

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #84

• Dr.M
  • Dr.M Avatar
Fulgrim napisał(a):
Ja osobiście hasła bezpieczeństwa nie stosuję. Moja Pani zna mnie na idealnie i wie, kiedy przestać albo na chwilę się pohamować. A jak mam możliwość użycia hasła to sam nie wiem czemu ale korci mnie , żeby go użyć i nastrój wtedy ulatuje.

widocznie już jakiś czas się spotykacie a Twoja Pani jest mądra osobą i wie na ile może sobie pozwolić przy zabawach z tobą

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #85

• Fulgrim
  • Fulgrim Avatar
  • Senior
  • Otrzymane podziękowania: 12
  • Oklaski: 0
Dr.M napisał(a):
Fulgrim napisał(a):

widocznie już jakiś czas się spotykacie a Twoja Pani jest mądra osobą i wie na ile może sobie pozwolić przy zabawach z tobą

Fakt, jesteśmy razem już prawie 4 lata i tyle samo trwają nasze klimatyczne relacje. Znamy swoje granice chociaż stale się one zmieniają. To co na początku naszej relacji wydawało się nie do pomyślenia teraz jest czymś zupełnie normalnym.
I fakt, safeword kiedyś obowiązywał, ale teraz żadne z nas nie zaprząta nim sobie głowy:) Ale w przypadku osób które dopiero się poznają jestem pewien, że hasło powinno być obowiązkowe. Wzajemne poznawanie swoich limitów i zaufanie przychodzi dopiero po pewnym czasie i lepiej móc w porę przerwać zabawę, zanim komuś stanie się krzywda :)

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #86

• Dr.M
  • Dr.M Avatar
Fulgrim napisał(a):
Dr.M napisał(a):
Fulgrim napisał(a):

Fakt, jesteśmy razem już prawie 4 lata i tyle samo trwają nasze klimatyczne relacje. Znamy swoje granice chociaż stale się one zmieniają. To co na początku naszej relacji wydawało się nie do pomyślenia teraz jest czymś zupełnie normalnym.
I fakt, safeword kiedyś obowiązywał, ale teraz żadne z nas nie zaprząta nim sobie głowy:) Ale w przypadku osób które dopiero się poznają jestem pewien, że hasło powinno być obowiązkowe. Wzajemne poznawanie swoich limitów i zaufanie przychodzi dopiero po pewnym czasie i lepiej móc w porę przerwać zabawę, zanim komuś stanie się krzywda :)
:) :) :) no tak

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #87

• zwykły
  • zwykły Avatar
  • Gold
Fioletnica napisał(a):
Były w polskim prawie takie casusy.

Generalnie problem w tym, że nie tylko osoba poszkodowana może wnieść skargę. Uszczerbek na zdrowiu jest ścigany z urzędu. Myślę, że najczęściej to sytuacja, w której znajomi czy rodzina nie lubią czyjegoś partnera i wtedy starają się uprzykrzyć im życie.

Z urzędu jest ścigany tylko sprawca rozstroju zdrowia powyżej 7 dni.
Mało kto uprawia takie BDSM.
Z resztą to tylko teoria z tym ściganiem z urzędu. W praktyce najważniejsza jest wyrażona wola osoby pokrzywdzonej.
Jeśli jej nie będzie sprawa prędzej czy później upadnie. Wierz mi, że wiem co piszę.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #88

• zwykły
  • zwykły Avatar
  • Gold
Zapomniałem dodać. Partnera można potraktować jak konkubenta. W myśl prawa karnego to osoba najbliższa co skutkuje możliwością odmowy zeznań, które by spowodowały jego odpowiedzialność karną.

Dla mnie osobiście hasło bezpieczeństwa jest istotne w takich praktykach , które lubię jak podduszanie czy mixed wrestling. A w zasadzie to nie hasło a gest - odklepanie dłonią. Tutaj o kontuzje łatwo.

Odp: SAFEWORD - "Hasło bezpieczeństwa" 5 lata 5 miesiąc temu #89

• Fioletnica
  • Fioletnica Avatar
zwykły napisał(a):
Z urzędu jest ścigany tylko sprawca rozstroju zdrowia powyżej 7 dni.
Mało kto uprawia takie BDSM.
Z resztą to tylko teoria z tym ściganiem z urzędu. W praktyce najważniejsza jest wyrażona wola osoby pokrzywdzonej.
Jeśli jej nie będzie sprawa prędzej czy później upadnie. Wierz mi, że wiem co piszę.
Wiem i ja się z Tobą zgadzam (Pan prawnik, więc chcąc nie chcąc- jestem raczona informacjami na ten temat) ;) Nie wchodziłam w szczegóły po prostu.

Przy wszelkich breath play na szczęście też mogę liczyć na swojego Pana, doskonale zna moje reakcje.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena